Shqip
KPA Webmap
Download your Decision
Public Access
Kërko
Kërko kpaonline:
Kėrkesat e AKP-sė Pronat nėn administrim

Kėrkoni sipas nr. tė parcelės:
Zgjedhni komunėn:
Shkruani nr. e parcelės:

Ju lutemi vėni re: Kur e pėrdorni kėtė aplikacion pėr tė kėrkuar njė pronė, duhet tė pėrdoret emri origjinal i komunės kadastrale. Tė dhėnat e AKP-sė bazohen nė informatat e dhėna nė kohėn kur ėshtė paraqitur kėrkesa prandaj nuk pasqyrojnė ndryshimet e bėra nga themelimi i komunave tė reja nė Kosovė.

Pėrplasjet Kosove – Serbi pėr regjistrat kadastral
Publikuar: 04-12-2021
Takim pune nė Drejtorinė Kadastrale tė komunės sė Rahovecit
Publikuar: 03-12-2020
Takim pune me Kryeshefin Ekzekutiv tė Agjencisė Kadastrale tė Kosovės
Publikuar: 02-10-2020
TRAJNIM PĖR AFTĖSIM PROFESIONAL TĖ STAFIT TĖ AKKVP-sė
Publikuar: 02-10-2020
Punėtoria lidhur me projekt udhėzimin administrativ
Publikuar: 27-02-2020
LIGJI Nr. 06/L -011 PĖR PARANDALIMIN E KONFLIKTIT TĖ INTERESIT NĖ USHTRIMIN E FUNKSIONIT PUBLIK
Publikuar: 20-01-2020
Nė mbėshtetje tė zbatimit tė Ligjit nr. 06/L-085 pėr Mbrojtjen e Sinjalizuesve
Publikuar: 08-11-2019
Vendosen lėndėt e para tė kompensimit tė parashtruara nė HPD/AKP
Publikuar: 07-10-2019
Z.Naser Shala ėshtė emėruar nga Kuvendi i Kosovės Drejtor Ekzekutiv i Sekretarisė Ekzekutive tė Agjencionit Kosovar pėr Krahasim dhe Verifikim tė Pronės
Publikuar: 01-03-2019
Z. Naser Shala zgjedhet Drejtor i Sekretariatit Ekzekutiv tė Agjencionit Kosovar pėr Krahasim dhe Verifikim tė Pronave
Publikuar: 28-02-2019
Marrėveshja e Mirėkuptimit nė mes tė AKKVP-sė dhe Policisė sė Kosovės
Publikuar: 26-02-2019
Marrėveshja e Mirėkuptimit nė mes tė AKKVP-sė dhe AKK –sė
Publikuar: 18-01-2019
Marrėveshja e Mirėkuptimit nė mes tė AKKVP-sė dhe DRC –sė
Publikuar: 09-01-2019
Vizitė Studimore nė Turqi
Publikuar: 28-12-2018
PSBE-ja ka emėruar anėtarėt e Bordit Mbikėqyrės tė AKKVP-sė
Publikuar: 05-10-2018
Miratohet UDHĖZIMI ADMINISTRATIV (QRK) Nr.10/2018
Publikuar: 20-08-2018
NJOFTIM PĖR PEZULLIMIN E ADMINISTRIMIT TĖ PRONAVE
Publikuar: 16-05-2018
Miratohen Rregulloret dhe Udhėzimet Administrative pėr funskionalizimin e AKKVP-sė
Publikuar: 15-03-2017
Vizitė zyrtare e AKKVP-sė nė Zagreb (Kroaci)
Publikuar: 06-03-2017
Vizitė zyrtare e AKKVP-sė nė Zagreb (Kroaci)
Publikuar: 06-03-2017
Vizitė studimore nė Oslo tė Norvegjisė pėr shkėmbim tė pėrvojave
Publikuar: 27-02-2017
Vizitė studimore nė Oslo tė Norvegjisė pėr shkėmbim tė pėrvojave
Publikuar: 27-02-2017
Njoftim mbi anulimin e konkursit pėr pozitėn Udhėheqės i Divizionit pėr Buxhet dhe Financa
Publikuar: 26-01-2017
POROSI NGA AGJENCIA KOSOVARE PĖR KRAHASIM DHE VERIFIKIM TĖ PRONĖS
Publikuar: 12-01-2017
HYN NĖ FUQI LIGJI PĖR AGJENCINĖ KOSOVARE PĖR KRAHASIM DHE VERIFIKIM TĖ PRONAVE
Publikuar: 25-11-2016
HYN NĖ FUQI LIGJI PĖR AGJENCINĖ KOSOVARE PĖR KRAHASIM DHE VERIFIKIM TĖ PRONAVE
Publikuar: 25-11-2016
POROSI NGA AGJENCIA KOSOVARE PĖR KRAHASIM DHE VERIFIKIM TĖ PRONĖS
Publikuar: 25-11-2016
MBYLLEN ZYRAT E AKP-sė nė SERBI
Publikuar: 30-06-2016
TRAJNIM PĖR NGRITJE KAPACITETESH DHE AFTĖSIM PROFESIONAL TĖ STAFIT TĖ AKP-sė
Publikuar: 23-06-2016
AKP Raporti Vjetor 2015
Publikuar: 18-05-2016
PSBE-ja ka emėruar anėtarin e Bordit Mbikėqyrės tė AKP-sė
Publikuar: 22-04-2016
PSBE-ja ka ri-emėruar anėtarin e Bordit Mbikėqyrės tė AKP-sė
Publikuar: 19-04-2016
Zyrat Pronėsore nė Serbi janė rihapur
Publikuar: 15-06-2015
Zyret e UNHCR-it pėr Ēėshtje Pronėsore nė Serbi mbyllen pėrkohėsisht
Publikuar: 14-04-2015
KPA nėnshkruan Memorandum Bashkėpunimi me SHPRK
Publikuar: 28-01-2015
Vendosen lėndėt e fundit tė parashtruara nė AKP
Publikuar: 21-01-2015
Zyra per vizitore ne Gracanice eshte mbyllur
Publikuar: 13-05-2014
Kandidatėt pėr gjyqtarė dhe prokurorė nė vizitė trajnuese nė AKP
Publikuar: 21-03-2014
Ndryshon emėrtimi i adresės sė Zyrės Regjionale tė AKP-sė nė Gjilan
Publikuar: 17-03-2014
Mbyllet Zyra e UNHCR-it pėr ēėshtje pronėsore nė Nish
Publikuar: 27-12-2013
Drejtori i ri Ekzekutiv i AKP-sė merr detyrėn
Publikuar: 05-04-2013
Republika Federale e Gjemanisė mbėshtet Agjencinė Kosovare tė Pronės
Publikuar: 05-02-2013
Qeveria e Britanisė pėrkrahė Agjencinė Kosovare tė Pronės me fonde shtesė
Publikuar: 19-12-2012
Qeveria Zvicerane ndihmon Agjencinė Kosovare tė Pronės me fonde shtesė
Publikuar: 14-12-2012
Uzurpimi i paligjshėm i pronave bujqėsore
Publikuar: 07-12-2012
Qeveria e Britanisė pėrkrahė Agjencinė Kosovare tė Pronės me fonde shtesė
Publikuar: 26-06-2012
Qeveria Norvegjeze vazhdon pėrkrahjen pėr Agjencinė Kosovare tė Pronės
Publikuar: 12-12-2011
AKP vazhdon lėshimin me qira tė pronave bujqėsore
Publikuar: 13-09-2011
Qeveria Zvicerane ndihmon Agjencinė Kosovare tė Pronės me fonde shtesė
Publikuar: 27-06-2011
Adresa e faqės sė internetit sė DĒPB-sė ka ndryshuar
Publikuar: 07-02-2011
AKP bėri njoftimin e 1,317 dhe publikimin e 501 pronave tė kėrkuara
Publikuar: 28-12-2010
Emėrohet zv/Drejtori Ekzekutiv dhe dy anėtarė tė rinj tė Bordit Mbikėqyrės tė AKP-sė
Publikuar: 14-10-2010
AKP bėri njoftimin pėr 3,544 prona tė kėrkuara
Publikuar: 24-09-2010
AKP bėri njoftimin pėr 2,269 prona tė kėrkuara
Publikuar: 31-08-2010
AKP bėri njoftimin pėr 2,279 prona tė kėrkuara
Publikuar: 30-08-2010
AKP bėri njoftimin pėr 2,149 prona tė kėrkuara
Publikuar: 30-07-2010
KPA notified 5,709 claimed properties
Publikuar: 22-07-2010
AKP bėri njoftimin pėr 2,753 prona tė kėrkuara
Publikuar: 01-07-2010
AKP bėri njoftimin pėr 2,905 prona tė kėrkuara
Publikuar: 17-06-2010
UNHCR-i ka hapur tre zyre pėr ēėshtje pronėsore
Publikuar: 04-06-2010
AKP bėn njoftimin pėr 2,562 prona tė kėrkuara
Publikuar: 28-05-2010
AKP publikon vėllimin e 18-tė tė kėrkesave pronėsore
Publikuar: 14-05-2010
AKP-ja ka zhvendosur zyret e saj qėndrore nė lokacion tė ri
Publikuar: 01-03-2010
AKP-ja nėnshkroi Memorandumin e Mirėkuptimit me Policinė e Kosovės
Publikuar: 21-10-2009
Qeveria Britanike pėrkrahė Agjencinė Kosovare pėr Prona me fonde shtesė
Publikuar: 13-10-2009
Marrėveshja e mirėkuptimit u arrit me Agjencinė Kadastrale tė Kosovės
Publikuar: 13-07-2009
Qeveria zvicerane zoton fonde tė mėtutjeshme pėr Agjencinė Kosovare tė Pronės
Publikuar: 19-12-2008
Mbėshtetje per Agjencinė Kosovare tė Pronės nga Qeveria e Suedisė nė vlerė prej €1.45mil.
Publikuar: 10-12-2008
Qeveria gjermane mbėshtet AKP-nė me njė shumė prej 447.925 €
Publikuar: 28-11-2008
AKP-ja publikon vėllimin e 17-tė tė kėrkesave tė paraqitura
Publikuar: 07-11-2008
Filloi ekzekutimi i vendimeve tė AKP-sė
Publikuar: 03-11-2008
AKP-ja publikon vėllimin e 16-tė tė kėrkesave tė paraqitura
Publikuar: 12-09-2008
KKPK-ja vendosi numėr rekord tė kėrkesave
Publikuar: 09-09-2008
AKP-ja publikon vėllimin e 15-tė tė kėrkesave tė paraqitura
Publikuar: 14-08-2008
AKP-ja publikon vėllimin e 14-tė tė kėrkesave tė paraqitura
Publikuar: 16-07-2008
AKP-ja ka vendosur 11,168 kėrkesa pronėsore
Publikuar: 09-07-2008
AKP-ja publikon vėllimin e 13-tė tė kėrkesave tė paraqitura
Publikuar: 26-06-2008
Zyrat e AKP-sė nė Serbi tė mbyllura pėrkohėsisht.
Publikuar: 20-06-2008
U shpėrndan vendimet e para tė komisionit pėr kėrkesa pronėsore tė Kosovės
Publikuar: 10-06-2008
AKP-ja publikon vėllimin e dymbėdhjetė tė kėrkesave pronėsore tė paraqitura
Publikuar: 05-06-2008
QEVERIA BRITANIKE ZOTON FONDE TĖ MĖTUTJESHME PĖR AGJENCINĖ KOSOVARE TĖ PRONĖS
Publikuar: 15-05-2008
AKP-ja publikon vėllimin e njėmbėdhjetė tė pronave tė kėrkuara
Publikuar: 09-05-2008
AKP-ja publikon Raportin Vjetor pėr vitin 2007
Publikuar: 08-05-2008
AKP-ja publikon vėllimin e dhjetė tė pronave tė kėrkuara
Publikuar: 09-04-2008
KPA publishes ninth volume of property claims
Publikuar: 03-04-2008
AKP-ja ka vendosur 5,700 kėrkesa pronėsore
Publikuar: 25-02-2008
Javė dinamike por frytdhėnėse!
Publikuar: 23-01-2008
AKP-ja publikon vėllimin e tetė tė kėrkesave pronėsore
Publikuar: 24-12-2007
Afati i fundit pėr paraqitjen e kėrkesave nė AKP ėshtė 3 dhjetori 2007. Java e fundit e pranimit tė kėrkesave po afrohet
Publikuar: 23-11-2007
AKP-ja publikon vėllimin e shtatė tė kėrkesave pronėsopre tė paraqitura
Publikuar: 05-11-2007
Mė tepėr se 30,000 mosmarrėveshje tė pretenduara pronėsore mbeten tė zgjidhen nė Kosovė
Publikuar: 01-11-2007
AKP-ja kėrkon ndjekje penale nė Pejė
Publikuar: 18-10-2007
KPA-ja publikon vėllimin e gjashtė tė pronave tė kėrkuara
Publikuar: 17-10-2007
AKP-ja publikon vėllimin e pestė tė pronave tė kėrkuara
Publikuar: 12-09-2007
AKP pranoi grant Qeveria e Belgjikės
Publikuar: 26-07-2007
AKP publikon volumin e katėrt tė kėrkesave pronėsore
Publikuar: 16-07-2007
Newly appointed Deputy Director of KPA assumes office
Publikuar: 02-07-2007
Ceremony marks a new chapter in restoring property rights in Kosovo
Publikuar: 06-06-2007
University of Prishtina and KPA signed agreement for establishment of legal clinic
Publikuar: 21-05-2007
KPA launches official gazette
Publikuar: 19-05-2007
More than 20,000 property claims submitted to the KPA
Publikuar: 09-05-2007
AKP publikon volumin e tretė tė kėrkesave pronėsore
Publikuar: 03-05-2007
Lajmėrim pėr tė gjithė paraqitėsit e kėrkesave nė AKP
Publikuar: 30-04-2007
Notice to all KPA claimants
Publikuar: 30-04-2007
AKP publikon volumin e dytė tė kėrkesave pronėsore
Publikuar: 07-03-2007
Gjykatat lokale i dorėzojnė AKP-sė kėrkesat
Publikuar: 02-03-2007
Vizitojeni “Internet café” tonė
Publikuar: 27-02-2007
AKP-ja publikon kėrkesat e para
Publikuar: 16-02-2007
AKP-ja paraqet RSS feed-in
Publikuar: 13-02-2007
Zv. Kryeadministratori i PSSP-sė, Schook apelon pėr mė shumė mbėshtetje pėr Agjencinė Kosovare tė Pronės
Publikuar: 09-02-2007
Mė shumė se 10000 kėrkesa tė paraqitura nė AKP
Publikuar: 07-02-2007
Mbėshtetje e fortė pėr mandatin e AKP-sė
Publikuar: 05-02-2007
AKP-sė i ipet juridksion i zgjeruar
Publikuar: 04-01-2007
Publikuar:
Publikuar:
Publikuar:
Publikuar:
Publikuar:
Publikuar:
Publikuar:
U mbajt mbledhja e Bordit Mbikėqyrės
Publikuar:
Njoftim pėr hyrjen nė fuqi tė Rregullores Nr.03/2021 pėr Pėrcaktimin e Procedurės pėr Pranimin dhe Trajtimin e Rasteve tė Sinjalizimit
Publikuar:
MIRATIMI I PLANIT TĖ PERFORMANCES PĖR VITIN 2022
Publikuar:
Jep dorėheqje Drejtori i Sekretarisė Ekzekutive
Publikuar:
Nėnshkruhet Memorandumi i Bashkėpunimit nė mes tė Odės sė Noterėve tė Kosovės dhe AKKVP-sė
Publikuar:
Takim lidhur me Zbatimin e Planit tė Veprimit tė Strategjisė Kombėtare pėr tė Drejtat Pronėsore
Publikuar:
Punėtori treditore pėr tė mbėshtetur Ministrinė e Drejtėsisė nė pėrditėsimin e Planit tė Veprimit tė Strategjisė pėr tė Drejtat Pronėsore
Publikuar:
”Linjat e Hapura” tė AKP-sė
Mund tė na kontaktoni nga e Hėna gjer tė Premten (08:00-16:30) duke formuar numrin +381 38 249 936
Pėrkrahur nga
 
2008 © AKP Tė gjitha drejtat e rezervuara. Ueb disenj nga AKP