Shqip

Pėrplasjet Kosove – Serbi pėr regjistrat kadastral

Me datė 9 prill 2021 nė Radion Evropa e Lirė me seli nė Pragė tė Ҫekisė, ėshtė botuar njė artikull me titull: Pėrplasjet Kosove – Serbi pėr regjistrat kadastral. Nė kėtė artikull mund tė gjeni edhe prononcimin e Drejtorit tė Sekretarisė Ekzekutive tė Agjencisė Kosovare pėr Krahasim dhe Verifikim tė Pronės, Z. Naser Shala lidhur me kthimin e dokumenteve kadastrale tė zhvendosura nė Serbi gjatė periudhės 1998-1999.